aboutnzu.jpg
Menu

Realizujeme obnovení zateplovacího systému na kterém se vytvoří plísně a řasy.

zateplování budov, fasády, zednické a obkladačské práce

OBNOVA ZATEPLOVACÍHO SYSTÉMU - JAK NA ŘASY A PLÍSNĚ

Jistě se shodneme na názoru, že na části nazelenalé fasády porostlé řasami a plísněmi není pěkný pohled. Pro majitele takto napadených ploch máme připravenou technologii renovace zateplovacího systému.



Obnovíme váš zateplovací systém napadený řasami a plísní.

Vytvoření řas na fasádě způsobují buňky řas, které přirozeně obsahuje prostředí kolem nás. Pro tyto buňky musí být zajištěny příhodné životní podmínky. V závislosti na obsahu vlhkosti v okolním vzduchu dochází na povrchu fasády ke kondenzaci vodních par, především v přechodových obdobích – jaro, podzim. Na neosluněných stranách fasády (severní a severovýchodní) může tato nadbytečná vlhkost způsobovat rozvoj řas, lišejníků a plísní.

Většina dodavatelů zateplovacích systémů v dnešní době již nabízí materiály pro řešení tohoto problému.
Společnost Qaria textum s.r.o. používá pro renovaci fasády především výrobky společnosti Weber saint-gobain.
Na poškozenou fasádu se nejdříve nanese odstraňovač řas. Odstraňovač je roztok k hloubkovému čištění a ochranný prostředek trvale působící proti řasám, plísňovým houbám, mechům a lišejníkům. Velká hloubka proniknutí způsobuje důkladné ošetření a zastavení dalšího růstu těchto rostlinných škůdců. Odstraňovač řas není jedovatý, nevytváří žádné škodlivé páry a není žíravý (leptavý). Prostředek se nanáší stříkáním, válečkem nebo štětkou. Projevy působení prostředku jsou viditelné po 20 – 30 minutách.
Dalším krokem je omytí povrchu fasády čisticím prostředkem, ten se nanáší stříkáním nebo válečkem. Po zhruba 15 minutovém působení prostředku se plocha opláchne čistou vodou, nejlépe tlakovou metodou.
Závěrečným krokem je realizace nátěru fasády, kde je možné zvolit ze dvou technologických postupů:

1. Ošetření plochy fasády bezbarvým nátěrem s označením Redisan SHC. Jedná se o impregnační prostředek na silikonové bázi k okamžitému použití. Prostředek je vhodný mimo jiné na tenkovrstvé omítky nebo nátěry.

2. Ošetření plochy fasády dvounásobným renovačním nátěrem, silikonovou barvou Micro V. Tu je možno tónovat dle vzorníku barev.

Díky tomuto celkem jednoduchému postupu může váš dům zase vypadat jako nový :-)

Firma Qaria Textum s.r.o. nabízí zateplování domů,
rekonstrukce interiérů, půdní vestavby, montáž obkladů
a dlažeb, výměnu oken a dveří, rekonstrukce bytových jader,
opravy vnitřních omítek panelových
domů a ostatní stavební práce.
QARIA TEXTUM s.r.o., Pod Šternberkem 306, 763 02 Zlín – Louky
e-mail: qaria@qaria.cz
telefon: 774 129 115 - Stanislav Šnedorf
Copyright © Jerry 2015-2024