aboutnzu.jpg
Menu

Doporučujeme kontaktní zateplovací systémy Weber terranova a Caparol, zateplujeme i jinými systémy.

zateplování budov, fasády, zednické a obkladačské práce

JAK ZATEPLIT STARŠÍ RODINNÝ DŮM SE ZVÝŠENOU VLHKOSTÍ A OBSAHEM SOLÍ VE ZDIVU?

To je otázka, kterou si jistě klade mnoho majitelů rodinných domů při úvaze o zateplení objektu. Ekonomické myšlení velí snížit energetické nálady na otop domu, ale jak se vypořádat se zvýšenou vlhkostí, se kterou se mnozí majitelé potýkají?Řešením je otevřený zateplovací systém, který společnost Qaria textum s.r.o. nabízí hned ve dvou variantách (resp. od dvou renomovaných výrobců - Baumit open a Weber therm clima). Tento systém zcela efektivně, ohleduplně a přirozeným způsobem řeší daný problém.

Otevřený zateplovací systém splňuje veškeré nároky na zdravé bydlení, dlouhodobou spolehlivost ale také, a to je v dnešní době velmi důležité, na ekonomickou výhodnost.

Před samotnou montáží systému je nutné zdivo zbavit poškozené omítky a plochu očistit. Plocha se nepenetruje.


Základem systému je polystyrenová deska (bílá nebo šedá) s kónickou perforací – deska je celoplošně děrovaná (viz obrázek). Dalším, velmi důležitým prvkem je vysoce prodyšný tmel, který je nutné použít na lepení polystyrenu i na stěrkování. V případě zateplování domu potýkajícího se s vysokou vlhkostí je třeba jako povrchovou úpravu zvolit difúzní omítky – silikátovou nebo silikonovou.

Uvedený otevřený systém chrání zdivo stejně jako prodyšný plášť. Vlhkost se bezpečnou a přirozenou cestou odpařuje do ovzduší, čímž se prodlužuje životnost stavby. Jedná se o systém s nejvyšší prodyšností s použitím pěnového polystyrénu.


Neopomenutelnou výhodou systému je skutečnost, že jej není nutné použít na celý dům. V místech, kde stavba nevykazuje zvýšenou vlhkost lze zvolit klasický systém zateplení.

Firma Qaria Textum s.r.o. nabízí zateplování domů,
rekonstrukce interiérů, půdní vestavby, montáž obkladů
a dlažeb, výměnu oken a dveří, rekonstrukce bytových jader,
opravy vnitřních omítek panelových
domů a ostatní stavební práce.
QARIA TEXTUM s.r.o., Pod Šternberkem 306, 763 02 Zlín – Louky
e-mail: qaria@qaria.cz
telefon: 774 129 115 - Stanislav Šnedorf
Copyright © Jerry 2015-2024